Jak zadbać o podjazd po zimie?

Urządzenia ogrodowe
Jak zadbać o podjazd po zimie?

Wiosną ogród sam z siebie pięknieje, ale jak przywrócić do porządku podjazd, który po zimie wygląda jak „siedem nieszczęść”?

SPIS TREŚCI

Jak zadbać o podjazd po zimie?

1.    Przy pomocy zamiatarki uprzątnij drobne zanieczyszczenia

Jaką zamiatarkę wybrać – ręczną, czy spalinową?

2.    Przy pomocy myjki wysokociśnieniowej usuń zabrudzenia i odśwież bruk

 

Podjazd po zimie z reguły nie wygląda najlepiej. W rezultacie, zamiast zdobić, szpeci aranżację ogrodu frontowego. Jest brudny, a nierzadko i pokryty plamami bardzo trudnymi do usunięcia.

Między innymi: „zielonymi przebawieniami”, białymi nalotami pojawiającymi się w wyniku topnienia śniegu czy wapiennymi osadami pochodzącymi od pleśni (lub będącymi konsekwencją naturalnego procesu korozji kamienia).

Wbrew pozorom doprowadzenie do porządku pojazdu, który wygląda jak przysłowiowe siedem nieszczęść, okazuje się dziecinnie łatwe. To kwestia odpowiedniego wsparcia w pielęgnacji przydomowego krajobrazu – urządzeń ogrodowych takich jak zamiatarka i myjka wysokociśnieniowa.

STIGA sprawdza się, kiedy poszukujesz szybkiego i niemniej skutecznego sposobu na czystość wokół domu oraz tam, gdzie zawodzą domowe metody na przywrócenie przydomowego krajobrazu do porządku.

Najtrudniejszą część pracy wykonuje za Ciebie sprzęt. Zamiata, zmywa – usuwa zarówno drobne zanieczyszczenia, jak i trudne zabrudzenia sprawiając, że podjazd odzyskuje estetyczny wygląd. 

Używając zamiatarki i myjki  i wysokociśnieniowej STIGA błyskawicznie przywrócisz  podjazd do porządku!

Kolaż 1-min.jpgŹródło: STIGA

 

Jak zadbać o podjazd po zimie?

1.    Przy pomocy zamiatarki uprzątnij drobne zanieczyszczenia

Podjazd brudzi się w zawrotnym tempie. Szczególnie jeśli mieszkasz przy ruchliwej drodze, w sąsiedztwie pół czy działek uprawnych. Kurz wraz z liśćmi wzbijany przez przejeżdżające samochody, niesiony wiatrem, niemalże nieustannie osiada cienką warstwą na bruku, brudząc go.

To nie wszystko. W deszczowy dzień piach rozmywa się, przez co na kostce tworzą się zacieki. Wówczas podjazd staje się naprawdę nieładny. Porządkowanie podjazdu rozpocznij więc od bardzo dokładnego pozbierania z jego powierzchni wszystkich drobnych zabrudzeń.

Zamiatarka STIGA pozwala uporać się z tą pracą łatwiej i 2 razy szybciej niż przy użyciu miotły, ponieważ w tym samym czasie wykonuje dwie odrębne czynności. Usuwa kurz, pył, liście, resztki skoszonej trawy zalegające wokół domu, nawet w trudno dostępnych miejscach (w narożnikach, wzdłuż krawężników czy ogrodzenia). Następnie zebrane zanieczyszczenia natychmiast gromadzi w specjalnym zbiorniku.

Jaką zamiatarkę wybrać – ręczną, czy spalinową?

Zamiatarka ręczna

  • do pracy na niedużej powierzchni,
  • przyjazna środowisku (bez hałasu, spalin),
  • łatwo się przechowuje. Dzięki składanemu uchwytowi możesz postawić ją w pionie.

Zamiataj skutecznie, ale bez zbędnego szumu wokół siebie i spalin szkodliwych dla środowiska.

Kolaż 2-min.jpgŹródło: STIGA

Do sprzątania niedużego podjazdu przeznaczona jest zamiatarka ręczna STIGA. Dwie szczotki talerzowe, obracając się w przeciwnych kierunkach, unoszą liście, gałązki, czy żołędzie. Jednocześnie wałek szczotkowy zgarnia do pojemnego zbiornika drobny brud w postaci kurzu, pyłu i resztek ściętej trawy.

W ten sposób zamiatarka ręczna czyści podjazd z jednakową dokładnością na całej powierzchni. Komfort pracy zapewnia ergonomiczny uchwyt, którego wysokość możesz swobodnie regulować i dostosować do swojego wzrostu.

Atutem zamiatarek ręcznych jest praca niezależna od źródła zasilania. Choć pracują dzięki sile mięśni, są lekkie i bardzo łatwe w obsłudze. Podczas sprzątania podjazdu nie męczysz się bardziej niż w trakcie nieśpiesznego spaceru.

Zamiatarka spalinowa

  • do pracy na dużej powierzchni, otwartej przestrzeni,
  • wielozadaniowa, do całorocznej pracy (zimą może też pełnić funkcję odśnieżarki),
  • wyposażona w przekładnię manualną z 8 biegami (6 do jazdy w przód, 2 – do tyłu).

Sprzątanie dużego podjazdu to lekka, łatwa i przyjemna praca, kiedy pomaga Ci w niej zamiatarka spalinowa wyposażona w praktyczny kosz na zanieczyszczenia.

Kolaż 3-min.jpgŹródło: STIGA

Do sprzątania dużych, otwartych przestrzeni (dużego podjazdu z drogą dojazdową, parkingów) przeznaczona jest zamiatarka spalinowa STIGA. Maszyna wyposażona jest w solidną szczotkę walcową o wytrzymałym włosiu, która bardzo dokładnie zbiera brud zalegający wokół domu.

By raz a dobrze uprzątnąć podjazd, zamontuj w zamiatarce praktyczne akcesoria. Wiosną przyda się pojemnik na kurz – odpowiednik zbiornika, w jaki wyposażone są zamiatarki ręczne.

Zamiatarka spalinowa posiada praktyczne funkcje, które ułatwiają wiosenne porządki wokół domu: regulację kąta zamiatania oraz regulację wysokości zamiatania. Pierwsza umożliwia uprzątnięcie brudu w miejscach trudno dostępnych, tj. wzdłuż krawężników, ogrodzenia czy w narożnikach.  Druga pozwala sprawnie zamieść nierówny teren, np. stromy podjazd.

Dodatkowym atutem maszyny jest przekładnia manualna z 8 biegami — 6 do jazdy w przód, 2 do jazdy w tył. Odpowiada za swobodne manewrowanie maszyną, a tym samym precyzyjne usuwanie brudu z każdego zakamarka, jakich pełno wokół domu.

Nowa zamiatarka – STIGA SWS 800 G – posiada ponadto elektryczny rozrusznik. Dzięki czemu bez najmniejszego problemu i zbędnego wysiłku, w kilka chwil uruchamiasz maszynę. Co więcej, wyposażona jest w reflektory LED umożliwiające pracę przy słabym świetle naturalnym, np. późnym popołudniem.

2.    Przy pomocy myjki wysokociśnieniowej usuń zabrudzenia i odśwież kostkę brukową

Zdarza się, że czyszczenie podjazdu po zimie obejmuje nie tylko zamiatanie kostki, ale także zmywanie z jej powierzchni trudniejszych zabrudzeń. Wówczas pomocna okazuje się myjka wysokociśnieniowa.

Z zabrudzeniami, które są zbyt trudne do usunięcia przy pomocy zamiatarki, upora się myjka wysokociśnieniowa. Użyj jej, kiedy podjazd jest bardzo brudny i wymaga porządnej kąpieli, by odzyskać reprezentacyjny wygląd.

Kolaż 4-min.jpgŹródło: STIGA

Jak zauważa ekspert STIGA: Siła strumienia wody wytwarzanego przez myjkę wysokociśnieniową sama w sobie jest wystarczająca, by efektywnie oczyścić wybraną powierzchnię z lekkich, średnich, a nawet uporczywych zabrudzeń.

Bez problemu uporasz się więc ze śladami po płynach samochodowych (olejach, smarach) czy widzianymi gołym okiem nalotami organicznymi (zielonymi przebarwieniami, osadami wapiennymi).

Do drobnych i powtarzalnych prac przydomowych, takich jak np. mycie samochodu czy czyszczenie mebli ogrodowych w zupełności wystarczy STIGA HPS 110, HPS 235 R lub HPS 345 R.  Jeśli jednak zależy nam na sprzęcie, który sprosta długotrwałej pracy o niejednolitym charakterze, postawmy na myjkę o mocniejszych parametrach – STIGA 550 R, HPS 650 RG.

Te myjki wysokociśnieniowe powstały z myślą intensywnej eksploatacji. Co więcej, świetnie sprawdzają się jako urządzenia do utrzymywania porządku w obiektach przemysłowych, warsztatach, a także gospodarstwach rolnych.

Tabelka-min.png

Chcąc zintensyfikować proces mycia, warto sięgnąć po odpowiedni detergent:

1.      do silnych zabrudzeń,

2.      do mycia rowerów i motocykli.

3.      do mycia pojazdów i łodzi.

Praktyczne akcesoria zwiększają funkcjonalność myjek wysokociśnieniowych, skracają czas pracy wokół domu do absolutnego minimum, a przy tym pozwalają uzyskać jeszcze bardziej zadowalające rezultaty. Wiosną naprawdę warto mieć je pod ręką!

Kolaż 5-min.jpgŹródło: STIGA

Detergenty różnią się pod względem odczynu pH. Środki o odczynie naturalnym (pH = 7) przeznaczone są do czyszczenia delikatnych powierzchni – lakierowanych, marmuru. Preparaty o odczynie zasadowym (pH>7) służą do usuwania tłustych plam po płynach samochodowych, smarach, olejach, a także żywicy. Pozostałe charakteryzujące się odczynem kwaśnym (pH<7) świetnie radzą sobie z osadami organicznymi (np. nalotami wapiennymi) oraz rdzą.

Uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących efektów pracy z myjką wysokociśnieniową zależy zarówno od ciśnienia wody, jak i natężenia przepływu wody wytwarzanego przez pompę wysokociśnieniową. Im większe, tym szybciej oczyszczasz podjazd z zabrudzeń. Pomagają w tym również akcesoria do myjek wysokociśnieniowych. Między innymi:

  • lanca kątowa

Ułatwia dokładne czyszczenie miejsc trudno dostępnych, np. wzdłuż krawężników.

  • pianownica

Zwiększa efektywność mycia. Wytwarza gęstą pianę, która na oczyszczanej powierzchni utrzymuje się o wiele dłużej niż domowe czy dostępne w sklepach środki czyszczące (np. preparaty myjące do kostki brukowej betonowej, renowacji elewacji czy płyny do mycia samochodów).

Innymi słowy: nie spływa! Dzięki czemu detergent ma więcej czasu na wejście w reakcję z zabrudzeniami. W rezultacie usuwa je szybciej i dokładniej.

  • przystawki: Patio Cleaner HPS 550/650 i Patio Cleaner HPS 110/235/345

Służą do mycia dużych, płaskich powierzchni, np. podłoży, elewacji. Przystawka Patio Cleaner HPS110/235/345 przeznaczona jest do myjek wysokociśnieniowych HPS 110, HPS 235 R i HPS 345 R. Natomiast Patio Cleaner  HPS 550/650 - HPS 550 R i HPS 650 RG.

Przystawka Patio Cleaner HPS 550/650  o większym zasięgu pracy,  wyposażona jest w zbiornik na detergent oraz funkcję regulacji stężenia (ilości) środka czyszczącego.

ekspert radzi.jpg

Porządek musi być nie tylko w ogrodzie, ale i wokół domu. By go zaprowadzić i specjalnie się przy tym nie zmęczyć, dobrze jest sięgnąć po odpowiedni sprzęt ogrodniczy.

Co jeszcze na temat myjek wysokociśnieniowych ma do powiedzenia nasz ekspert? Sprawdź!

Wiosną tak jak troszczysz się o kondycję roślin ozdobnych w ogrodzie, powinieneś dbać o porządek wokół domu. Szczególnie – podjazd, którego widok po zimie częściej sprawia przykrość niż przyjemność. Jak sprawić, by na powrót cieszył oczy? To kwestia wykorzystania odpowiedniego sprzętu ogrodniczego, który ułatwia pielęgnację przydomowego krajobrazu.

Zamiatarka, myjka wysokociśnieniowa STIGA pomogą Ci pozbyć się zarówno drobnych zanieczyszczeń, które codziennie pojawiają się przed domem, np. niesionego wiatrem kurzu czy piachu, jak i plam zbyt trudnych do usunięcia przy pomocy domowych środków czystości. Z ich pomocą praca wokół domu staje się lekka, łatwa i... wielce satysfakcjonująca!

Spodobał Ci się artykuł? Dowiedz się jeszcze więcej o wiosennych pracach wokół domu oraz urządzeniach STIGA, z którymi pielęgnacja przydomowego krajobrazu to lekka praca dająca mnóstwo radości: